Difference between revisions of "Xprom90"

From Simulace.info
Jump to: navigation, search
(Created page with "== Model vývoje HDP ČR == '''Modelovací metodologie:''' Monte Carlo '''Modelovací nástroj:''' MS Excel 2013 '''Cíl simulace:''' Pokusit se namodelovat možný budoucí...")
 
Line 7: Line 7:
  
 
'''K čemu simulace bude sloužit:''' Výsledek simulace by měl sloužit jako pomocná informace pro všechny ekonomické subjekty, které mají zájem o optimalizaci svého ekonomického rozhodování.
 
'''K čemu simulace bude sloužit:''' Výsledek simulace by měl sloužit jako pomocná informace pro všechny ekonomické subjekty, které mají zájem o optimalizaci svého ekonomického rozhodování.
 +
 +
--[[User:Oleg.Svatos|Oleg.Svatos]] 7:43, 7 May 2014 (CEST)
 +
Zdravím, potřeboval bych ještě od Vás ten model rozvést = zkonkretizovat - s jakými parametry (proměnými) budete pracovat, které z nich budou náhodné(popsat z čeho odvodíte pravděpodobnostní rozdělní, ze kterého je pak budete generovat), které proměné bude moci uživatel měnit, připadně, zda se bude pracovat s nějakými scénáři(pozitivní, negativní, "realistický")?

Revision as of 07:07, 7 May 2014

Model vývoje HDP ČR

Modelovací metodologie: Monte Carlo

Modelovací nástroj: MS Excel 2013

Cíl simulace: Pokusit se namodelovat možný budoucí vývoj HDP ČR jakožto malé otevřené ekonomiky, která je v jistém smyslu odvozená od ekonomik větších za pomoci modelu čtyřsektorové ekonomiky z dat dostupných na ČSÚ, Eurostatu a OECD.

K čemu simulace bude sloužit: Výsledek simulace by měl sloužit jako pomocná informace pro všechny ekonomické subjekty, které mají zájem o optimalizaci svého ekonomického rozhodování.

--Oleg.Svatos 7:43, 7 May 2014 (CEST) Zdravím, potřeboval bych ještě od Vás ten model rozvést = zkonkretizovat - s jakými parametry (proměnými) budete pracovat, které z nich budou náhodné(popsat z čeho odvodíte pravděpodobnostní rozdělní, ze kterého je pak budete generovat), které proměné bude moci uživatel měnit, připadně, zda se bude pracovat s nějakými scénáři(pozitivní, negativní, "realistický")?