Jak rychle začít

From Simulace.info
Revision as of 19:10, 6 June 2012 by Admin (talk | contribs) (Created page with "{{DISPLAYTITLE:Jak rychle začít}} Vítejte na webu Simulace.info. Tento web shromažďuje veškeré zdroje k předmětům 4IT495 a 4IT496. Měl by být Vaším pomocníkem ...")
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search


Vítejte na webu Simulace.info. Tento web shromažďuje veškeré zdroje k předmětům 4IT495 a 4IT496. Měl by být Vaším pomocníkem při absolvování těchto předmětů a zároveň se a na jeho tvorbě se budete v jejich rámci i podílet. Přes tento web se budou odnynějška odevzdávat veškeré semestrální práce pro tento předmět.

Je to jednoduché, stačí si projít následujících 5 bodů.

Vytvořte si uživatelský účet

Na rozdíl od Wikipedie neumožňujeme anonymní editace. Hlavním důvodem je především ochrana proti spamu, ale také identifikace uživatele při odevzdávání semestrálních prací. Registrace je velmi jednoduchá, stačí kliknout vpravo nahoře na Přihlášení/vytvoření účtu.

Můžete zde cokoliv upravit

Tento web používá stejnou technologii a filozofii jako Wikipedia. Proto platí, že tu můžete informace nejen čerpat, ale také je sem můžete přidávat. Můžete zde prakticky cokoliv upravit, přestože jste to sami nepsali, můžete opravit překlep v textu, který napsal někdo jiný, můžete i stánky přidávat, pokud máte dobrý nápad, jak tento web vylepšit. I když se Vám něco nepovede, všechny minulé verze jsou archivovány a vždy se k nim dá vrátit. Vaše iniciativa bude ceněna (zvláště pokud budete při závěrečném hodnocení "na hraně", může Vám vysoký přínos na tomto poli pomoci k lepšímu). Nezapomeňte, že spolutvoříte web, který bude pomáhat Vašim následovníkům a konec konců z něj mohou čerpat informace i další uživatelé internetu.

Editace stránek je jednoduchá

MediaWiki používá velmi jednoduchou syntaxi, kterou v základní podobě zvládnete během několika minut. Pokud nemáte s touto technologií (např. s Wikipedií) žádné editační zkušenosti, klikněte vpravo nahoře na odkaz Editovat a podívejte se, jak je strukturován tento text. O moc více znalostí pro začátek potřebovat nebudete. Stejným způsobem můžete okoukat libovolný prvek stránky, který na tomto webu nebo na Wikipedii uvidíte. Pokud budete potřebovat vědět, jak správně na nějakou složitější úpravu, použijte nápovědu MediaWiki.

Při tvorbě semestrálních prací a simulací můžete spolupracovat

To koukáte, že? Toto je komunitní web, víc hlav víc ví. Můžete si vzájemně upravovat článk, můžete se vzájemně inspirovat k lepšímu výsledku. Ale pozor!

  • Vaše práce nejsou v žádném případě kolektivním dílem, vždy je za ně odpovědný jen jeden - ten, kdo jej dostal jako zadání. Míra jeho podílu na takovém díle bude samozřejmě zohledněna zejm. v případě, kdy úpravy provedené někým jiným tvořily podstatnou část textu.
  • Všechny úpravy, které jsou zdokumentované (tj. provedené uživatelem tohoto webu) jsou v pořádku. Není v pořádku, pokud za Vás jakoukoliv část práce udělá někdo jiný a vy jej potom vložíte pod svým jménem. To se týká nejčastěji (ale nikoliv výhradně) programového kódu k simulacím. V případě, že bude taková skutečnost odhalena, jde o podvod a výsledkem bude neúspěšné zakončení tohoto předmětu.

Diskutujte

V záhlaví téměř každé stránky vidíte odkaz Diskuse. Do něj můžete vkládat poznámky k dané stránce. Každý uživatel má též vlastní stránku a vlastní diskusi. Tím můžete s daným uživatelem komunikovat.